Výrobní informační systémy (MES) umožňují podnikům dále zefektivnit řízení výroby i při existenci funkčního celopodnikového informačního systému (ERP) a nasazené automatizaci technologií. MES/MOM systém COMES nabízí řešení, která umožňují zlepšovat řízení výroby,

Výrobní informační systémy (MES) umožňují podnikům dále zefektivnit řízení výroby i při existenci funkčního celopodnikového informačního systému (ERP) a nasazené automatizaci technologií. MES/MOM systém COMES nabízí řešení, která umožňují zlepšovat řízení výroby, její jakost a dokumentaci. Řešení nabízí také systémovou integraci celopodnikových informačních systémů a automatizačních systémů výrobních technologií s cílem pružného a dokumentovaného řízení podniku jako celku. Komplexní realizace výrobních informačních systémů zahrnuje následující služby aplikačních inženýrů COMES:

MES/MOM systém COMES (Manufacturing Execution/Optimization Systems), middleware, BDE/MDE
Systém COMES je výrobní informační systém třídy MES, který nabízí řešení digitálně řízené výroby s plnou vertikální integrací základní automatizace s úrovní informačního systému (ERP).

ERP integrace
COMPAS je schopen realizace komunikace na různé ERP systémy svých zákazníků, např. SAP, MS DYN, Helios, QI, Karat, OR SYSTEM, Dimenze, aj. Systém COMES může komunikovat s libovolným ERP systémem instalovaným u zákazníka, na základě dohodnutého způsobu komunikace. Mezi naše ERP partnery patří také firma OR-CZ, se kterou jsme realizovali aplikaci, která byla oceněna jako výrobní IT aplikace roku!