COMPAS vyvinul a uvolnil na trh novou verzi svého standardního MES konceptu COMES pro operativní řízení diskrétní výroby.

Konfigurovatelný koncept je primárně určen pro řízení výrob v odvětví automotive, strojírenství a pro lisovny plastů, ale i další obory sériových výrob.

"Koncept je aplikační řešení obsahující mnoho standardní funkcí, které lze pouze konfigurovat pro konkrétní nasazení v podniku, s omezením programování na jen případné speciální funkce klienta. Umožňujeme tak všem zákazníkům dlouhodobý rozvoj a vylepšování jejich řešení s možností pravidelného upgrade aplikace na nové verze s inovovanými vlastnostmi. Tak zajišťujeme podnikům vynikající poměr nejmodernějšího MES řešení a příznivé ceny", uvádí Vlastimil Braun, jednatel společnosti COMPAS.

V současné době provádíme 10+ prvních nasazení, jejichž zákazníci získají nové funkce, moderní uživatelské rozhraní a podporu mobilních zařízení (tablety, smart-phone) pro trvalé zlepšování svých výrobních procesů.

Koncept má vestavěno standardní řešení mnoha procesů operativního řízení diskrétní výroby, které tak podniky mohou snadno aplikovat. Součástí konceptu je možnost i dílčí aplikace funkcí např. jen pro monitoring výroby a její vyhodnocování v podobě klícových ukazatelů KPI, např. OEE.

Společně s CMMS konceptem řízení týmu údržby COMES Maintenance, se kterým je COMES řízení diskrétní výroby funkčně i datově provázáno, poskytujeme uživatelům komfortní a účinné nástroje pro efektivní řízení diskrétní výroby i údržby.